DZIECI NA WESELU

dzieci-na-weselu

Poradnik Ślubny

Ewelina Laszowska

Dzieci zaangażowane w ślubne uroczystości stanowić mogą spontaniczną i uroczą ich ozdobę – któż jest bardziej wzruszający niż maluchy podające Młodej Parze obrączki lub śliczne druhenki uzupełniające orszak dorosłych. Kiedy jednak mija powaga ceremoniału zaślubin, dzieci nabierają ogromnej ochoty na typowe dla siebie zabawy i psoty.

Wszyscy jednak wiemy, że wesele to nie najlepsze miejsce na brojenie. Jak zatem poradzić sobie z gromadą ruchliwych milusińskich? Może zamiast angażować do pomocy gości weselnych, warto wynająć profesjonalnych animatorów?

Ludzie biorący ślub są z reguły w wieku, w którym mają wielu znajomych z małymi dziećmi. Trudno ich pominąć na liście ślubnych gości, jednak w trakcie wesela bardzo szybko bywają oni wyczerpani zabawą i koniecznością pilnowania swoich pociech. Dodatkowo ich obawy wynikają z rozterek związanych z piciem alkoholu – mając pod opieką dzieci trudno się wyluzować, nie każdy chce być czujnie obserwowany w takiej sytuacji. Często więc szybko kończą pobyt i udają się na spoczynek. A przecież nie musi tak być.

Z odsieczą przyjdą Wam, wyrastające ostatnio jak grzyby po deszczu, firmy zajmujące się opieką nad dziećmi właśnie podczas wesela. Nie będziecie musieli prosić orkiestry o kawałki przeznaczone specjalnie dla młodszych czy DJ­a o przygotowanie pakietu zabaw. Animatorzy zrobią wszystko za Was. Dzieci nie będą się nudzić, przeszkadzać kelnerom i obsłudze sali, nie będą narażone na niebezpieczeństwa, a poza tym opiekunowie pomogą im poznać weselne zwyczaje i tradycje. Zapewnią im moc atrakcyjnych zajęć, zabaw z tańcami, konkursami i grami utrzymanymi w klimacie uroczystości. Z reguły mali goście bawią się poza parkietem, na sali i w plenerze, jeżeli jest sprzyjająca pogoda. Różnorodność proponowanych aktywności sprawia, iż każdy mały gość znajdzie coś w sam raz dla siebie. Prezentowane atrakcje przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat. Zmęczonym pociechom zapewnia się opiekę aż do następnego dnia, do czasu kiedy dorośli zbiorą siły.

Oczywiście taki luksus ma swoją cenę. Z reguły firmy przygotowują indywidualną wycenę od otrzymania zapytania ofertowego. Do zrobienia kalkulacji potrzebne będą informacje o terminie wesela, lokalizacji, liczbie i wieku dzieci oraz chęci skorzystania z opcji dodatkowych, jak np. przygotowanie stołu słodkości dla najmłodszych czy układanie dzieci do snu. Animatorzy osobne wyceny przygotowują dla hoteli i domów weselnych, dlatego szukając lokalu, warto zapytać, czy zapewnia opiekę nad dziećmi.

Najkrótsza oferta to 2 h w cenie od 450 zł netto, a najdłuższa to 6 h w cenie 950 zł. Jeżeli dochodzi układanie dzieci do snu, cena wzrasta do 1000 zł.