Kwiaty w roli głównej

16-6-01

Poradnik Ślubny

Karolina Lewandowska

Fundamentem niepisanego prawa florystycznego jest używanie kwiatów sezonowych. Ich zapach, kolory i bogactwo stanowią kwintesencję „kwiatowości”, czyli potraktowania kwiatów jako głównych bohaterów dekoracji, a nie opierania się na dodatkach. To także modny trend wpisujący się w ekologię.

Kwiaty są dodatkiem do ślubu niezmiernie istotnym w tak szczególnym dniu. To nie luźny element wiązanki Panny Młodej, dekoracji kościoła, sali czy samochodu, ale ogniwa łańcucha wiążącego ceremonię ślubną w estetyczną całość. Idealnie dobrane harmonizują jeszcze z fryzurą Panny Młodej, butonierką Pana Młodego, wiązankami druhen i drużbów, a nawet tortem weselnym. Zwiększają i potęgują całe wrażenie i efekt końcowy wesela.
Goście weselni wręczają Młodej Parze kwiaty. Często z ich kupieniem wiążą się kłopoty. Jaki gatunek wybrać, ile, jakie dodatki… A przecież to nie musi być wymyślny bukiet nasycony ozdobami. To mogą być same kwiaty, nawet bez zbędnej zieleni, z pięknie wykończoną rączką. Proste i eleganckie, a przede wszystkim modne. Ilość samych kwiatów w kompozycjach oczywiście również ma znaczący wpływ.

…ciąg dalszy w najnowszym wydaniu Magazynu Ślubnego nr 6/2016 listopad/grudzień lub na stronach Magazynu Ślubnego ON-LINE – www.magazynslubny.pl/on-line. Polecamy!