Magiczne słowo „gratis” – cz.1

magiczne-slowo-cz-1

Poradnik Ślubny

Anna Bielan

Przyzwyczailiśmy się już do otrzymywania bezpłatnych towarów lub usług na różnego typu promocjach. Warto zauważyć, że takie prezenty mogą dotyczyć także Narzeczonych przygotowujących się do ślubu. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać i my Wam w tym pomożemy!

Gratisy lub rabaty dotyczyć mogą w zasadzie wszystkich produktów i serwisów, których potrzebujecie przygotowując się do uroczystości. Są branże, które oferują ogromne zniżki i przydatne gratisy w bardzo dużym natężeniu oraz takie, które upustów udzielają dosyć rzadko. Zawsze warto sprawdzić wiele ofert, aby nie okazało się, że cena usługi podstawowej jest tak wysoka, że gratis nie stanowi dla Was żadnego zysku.

Wesele gratis!

Oczywiście jest to hasło będące chwytem reklamowym, oferujące w istocie wesele gratis jako…wygraną w konkursie. Z reguły musicie spełnić szereg warunków – np. podpisać umowę na organizację przyjęcia wg przyjętej ceny w wyznaczonym przez lokal okresie. Nagroda rozlosowana zostanie wśród wielu, wielu par, ale kto nie ryzykuje…Na pewno nie warto organizować wesela w lokalu tylko ze względu na promocje, ponieważ możecie się rozczarować, a przecież ma to być Wasze wielkie święto. Są jednak gratisy, które warte są uwagi. Należy do nich na pewno bezpłatny nocleg dla Pary Młodej w specjalnie przygotowanym apartamencie, zniżka na noclegi w pokojach hotelowych dla gości weselnych oraz specjalne promocyjne ceny na weselne menu. Wiele lokali proponuje zamiennie inne promocje, zaznaczając, że nie łączą się. Tak więc zamiast gratisowego noclegu można wybrać wódkę lub stół wiejski gratis. Często promocje dotyczą miesięcy, w których odbywa się mniej ślubów, np. listopada i grudnia. Podobnie rzecz się ma z przyjęciami weselnymi w tygodniu od poniedziałku do czwartku, w których darmowe mogą być noclegi dla gości. Spotkać możecie się również z ofertą darmowego tortu ślubnego. Musicie jednak wiedzieć, że tak naprawdę nie ma niczego za darmo, więc sprzedający może postawić Wam specjalne warunki, jak np. krótki termin, minimalną liczbę osób na przyjęcie i określenie gabarytów prezentu. W zamian można również otrzymać promocyjne ceny odnowy biologicznej, bezpłatny parking monitorowany, udostępnienie pleneru do zorganizowania sesji zdjęciowej lub limuzynę. Często jednak taka oferta dotyczy droższej wersji wesela z poprawinami. Zastanówcie się, czy nie chcielibyście wesela w pakiecie, tzn. wynająć salę razem z oprawę muzyczną, DJ-em, zespołem muzycznym, fryzjerem, kosmetyczką, kwiatami, wystrojem sali, samochodem…Jednym zdaniem, możecie być gościem na własnym weselu, a dodatkowo zyskujecie więcej gratisów. Coraz częściej spotkacie się z niezobowiązującą i bezpłatną degustacją menu weselnego. Nie musicie już więc sami płacić za obiad czy kolację w wybranym lokalu Wielu kierowników sali zdaje sobie sprawę, że wesele to dla Młodych ogromny wydatek, dlatego proponują rozłożenie płatności na raty bez doliczania odsetek. To na pewno promocja, z której warto skorzystać.

Trzeba się ubrać!

Z reguły gratisy dotyczą strojów używanych. Piękna i niezniszczona suknia ślubna lub smoking niezbyt łatwo zmieniają właścicieli, ponieważ z reguły są przerabiane do sylwetki lub szyte na miarę. Argumentem jest z reguły dobra cena i prezenty. W przypadku sukni ślubnych są to najczęściej buty, specjalna halka (np. z rozszerzonym kołem), bolerko, szal, nakrycie głowy typu kapelusz czy welon. Dopełnieniem oferty bywa gratisowa biżuteria ślubna, oczywiście sztuczna. Panowie do smokingu lub fraka dorzucają muszkę, pas, chusteczkę do butonierki lub spinki. Natrafić można nawet na ofertę z kamizelką i białą koszulę. Warte rozważenia są również oferty proponujące bezpłatną wysyłkę.

Bawmy się z foto!

Wszyscy profesjonalni fotografowie oferują Wam doskonały sprzęt, doświadczenie i artystyczne wyczucie. Na pewno jest to podstawa, na której możecie bazować szukając najlepszej oferty foto-
video. Są jednak tacy, którzy rozumieją, że Narzeczeni poszukują czegoś specjalnego i oferują im to w formie gratisu. Najczęściej są to foto-książki, które nie muszą mieć standardowego wyglądu, ale mogą być wykonane np. z ekoskóry i sztywnych kart. Alternatywą jest 1 godzina filmu ze ślubu. Warto skorzystać z nowinek, jaką jest np. crazybooth, czyli tzw. szalona budka, która stanowi – wspaniałą atrakcję dla gości. Może to być zapewniona godzina wspaniałej zabawy zdjęciowej z całą masą gadżetów – peruki, szale, maski, boa oraz wszystkimi zdjęciami na DVD w dobrej jakości. Bardzo fajnym pomysłem jest sesja narzeczeńska gratis. Na pewno warto uwiecznić ostatnie beztroskie chwile. Możecie również za niewielką dopłatą otrzymać foto pościel z własnym
zdjęciem, a każdy element pościeli może zawierać inny projekt, np. zdjęcie, grafikę, ramkę czy napisy.

Niech gra muzyka!

Z reguły muzycy oferują darmowy dojazd, np. w promieniu 50 km. Weźcie to pod uwagę podpisując umowę, ale ustalając szczegóły, dopytajcie o promocje. Są zespoły muzyczne lub DJ-e, którzy proponują nie tylko oprawę muzyczną, ale np. pokazy laserowe gratis. Mogą też wziąć udział w błogosławieństwie i wyprowadzeniu Pary Młodej bez żadnych dodatkowych kosztów. Często spotkacie propozycje pakietów, np. zamawiając zespół i videofilmowanie, otrzymacie muzykę na ślubie gratis. Inną okazją jest zamówienie kompleksowej obsługi wesela składającej się np. z zespołu muzycznego, videofilmowania i fotoreportażu w zamian za gratisową obsługę muzyczną na poprawinach. W ofercie może się również pojawić darmowa, ale piękna gra na trąbce w kościele lub nawet oprawa muzyczna całej mszy ślubnej lub uroczystości w USC. Oczywiście warunkiem jest zorganizowanie całego wesela z wybranym wykonawcą.

W następnym wydaniu „Magazynu Ślubnego” przedstawię Wam kolejne, atrakcyjne oferty z gratisami.