Magiczne słowo „gratis” – cz. 2

magiczne-slowo-cz-2

Anna Bielan

W pierwszej części przedstawiłam Wam gratisy, jakich możecie się spodziewać poszukując produktów i usług na wesele. Najwięcej ma ich branża lokali weselnych, ale dużo oferują też muzycy i fotografowie. Najmniej ma ich moda ślubna. A jak jest z pozostałymi weselnymi branżami?

Właściciele pojazdów ślubnych przyciągają Narzeczonych na różne sposoby. Jednym z nich jest gratisowa dekoracja do wyboru. Niektórzy oferują kilka jej wariantów wraz z okazjonalnymi tablicami rejestracyjnymi. Dodatkowo możecie wypożyczyć rekwizyty, które mogą zostać wykorzystane podczas sesji zdjęciowej, np. kubełek z szampanem i kieliszkami, stylowy koc, kosz piknikowy, parasol czy stara walizka. Najpopularniejszym prezentem jest degustacja szampana, ale możecie też spotkać bukiecik, napoje, czekoladki lub balony z ukrytą wiadomością. Ciekawostką są jeszcze obrazy canvas ze zdjęciem Państwa Młodych w limuzynie. Niektórzy w pakiecie oferują rabaty, np. na manicure i pedicure dla Pani Młodej wykonany w domu lub kurs pierwszego tańca prowadzony przez profesjonalistę. Standardowo gratisowy jest dojazd do klienta, najczęściej w promieniu 50 km.

Gratisów szukajcie również w usługach fryzjerskich i kosmetycznych. Wykupując pakiety zawierające komplet usług fryzjerskich i kosmetycznych związanych ze ślubem w cenie ok. 1000 zł, możecie otrzymać za darmo makijaż próbny, stylizację brwi oraz zabiegi upiększające na twarz. Wraz ze zmniejszaniem ceny za pakiety maleje ilość prezentów, ale i te pozostają warte uwagi, np. masaż lub zabieg parafinowy na dłonie. Jeżeli nie zdecydujecie się na zestaw, możecie wybrać poszczególne zabiegi, a w ramach dodatków otrzymać np. lampkę wina dla dwojga.

Pakiety spotkacie również w branży dekoracyjnej. Z reguły jest tak, że do kompleksowej dekoracji weselnej obejmującej salę i kościół, firma dekoratorska dokłada prezent w postaci dekoracji samochodu lub bukietu ślubnego. Naprzeciw potrzebom Narzeczonych poszukujących gratisów wychodzą również producenci ślubnej poligrafii, szczególnie zaproszeń. Zamawiając zawiadomienia i zaproszenia, za darmo możecie otrzymać projekt, personalizację lub koperty. Jeżeli zamówienie przekroczy pewną kwotę, np. 300 zł, nie musicie płacić za przesyłkę.

Przedstawiłam Wam wiele ofert, w których czekają na Was gratisy. Jest ich jednak znacznie więcej i jeżeli będziecie wytrwale szukać, na pewno jeszcze trochę ich znajdziecie.