Strona ślubna w Internecie

strona-slubna

Karolina Lewandowska
Coraz częściej możecie założyć swoją stronę ślubną, dzięki której zaplanujcie ślub oraz wesele. Miejsca te dla przyszłych Nowożeńców pełnią rolę pamiętników, a dla gości są doskonałymi tablicami ogłoszeniowymi.

Strona internetowa w pewnym stopniu pełni funkcję wedding plannera, ale nie może go oczywiście zastąpić. Przede wszystkim jest platformą komunikacji Narzeczonych z użytkownikami serwisu i gośćmi weselnymi. Pozwala bowiem na zamieszczanie informacji o ślubie i weselu na stronie www, do której każdy może mieć dostęp, bez konieczności dokonywania drobiazgowych ustaleń telefonicznie lub podczas spotkań. Dodatkowo na stronach www łatwo jest zamieścić atrakcyjne i pełne emocji zdjęcia, które są doskonałą oprawą wizualną różnego typu ogłoszeń. Ważne jest, że sami decydujecie, jak ma wyglądać Wasza strona, wybierając tło, czcionki i zakładki.

Strona ślubna w wersji podstawowej jest darmowa, a Para posiada nieograniczony dostęp do danych znajdujących się na stronie, z reguły do 12 miesięcy od jej utworzenia. Dla osób, które chcą skorzystać z dodatkowych usług dostępne są płatne opcje. Za darmo możecie np. tworzyć album fotograficzny o nieograniczonej pojemności, udostępniać filmy i muzykę, ustalić prognozę pogody czy zaprojektować stronę. Fajnym gadżetem jest licznik odliczający do dnia ślubu, pamiętnik weselny, forum dla gości. Na pewno warto zwrócić uwagę na narzędzia do zarządzania listą gości, organizacji stołów czy wysyłania zaproszeń. Jeżeli jednak zechcecie wykupić personalizowaną wersję domeny, ustawić opcje prywatności, muzykę w tle, animowany wstęp oraz zobaczyć, kto odwiedza Waszą stronę, musicie zapłacić. Opłaty widoczne są przy ustawianiu opcji strony ślubnej.

Pierwszym krokiem do założenia strony jest oczywiście rejestracja, która jest równoważna ze świadomą akceptacją warunków umowy. Odmowa przyjęcia tych warunków skutkować będzie brakiem dostępu do usług. Musicie mieć świadomość odpowiedzialności za treści umieszczane na swojej prywatnej stronie ślubnej oraz na stronach ogólnodostępnych. Nie wolno zamieszczać takich, które są niezgodne z zasadami prawa oraz porządku publicznego, np. obraźliwe lub bezpodstawnie oskarżające osoby prywatne czy instytucje. Użytkownicy mogą wykorzystywać na stronie tylko te materiały graficzne oraz tekstowe, do których posiadają odpowiednie prawa. Formularz umowy musi być podpisany przez oboje Narzeczonych.

Każda Para otrzymuje hasło do swojej strony, za które jest odpowiedzialna. W przypadku jego utraty lub kradzieży musicie natychmiast powiadomić serwis, ponieważ posiada on prawo przyznania nowego hasła. Jeżeli obawiacie się wycieku danych, przy podpisywaniu umowy zwróćcie uwagę, czy firma zobowiązuje się do utrzymania poziomu ochrony danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem i używa wszystkich swoich narzędzi, aby jak najlepiej je chronić.

Wiele serwisów ślubnych otwiera się stroną główną, którą jest powitaniem gości i ich zaproszeniem do zapoznania się ze wszystkimi zamieszczonymi informacjami. Odwiedzający mogą również wpisywać się np. do księgi gości oraz odwiedzić listę prezentów. Każda Para podaje dokładne informacje o ślubie i weselu, takie jak data, miejsce i dojazd.

Kolejną zakładką jest z reguły lista ślubnych prezentów, na której są one prezentowane, a strona umożliwia zapłatę za nie. W tym celu należy aktywować listę prezentów (zazwyczaj za darmo). Koszty zaczynają się w momencie pojawienia się opłaty manipulacyjnej za zakupiony prezent. Raczej nie jest ona duża, nie wynosi więcej niż 3% wartości od przelanej kwoty, jednak firma może zastrzec sobie, że jest to nie mniej niż…zł. Narzeczeni mogą przenieść te opłatę na osobę kupującą prezent i wtedy nie ponoszą żadnych kosztów. Goście mogą też wpłacać gotówkę na konto Nowożeńców, a wtedy firma przekazuje je im na życzenie, zwykle w ciągu 24 godzin od momentu zlecenia przelewu. W większości przypadków 3 pierwsze przelewy są darmowe.

Wielu Narzeczonych korzysta ze wszystkich dostępnych zakładek. W księdze gości mogą wpisywać się wszyscy chętni, zarówno przed ślubem, jak i po nim, zostawiając tam trwały ślad. Mogą też dodawać Wam otuchy przed tym ważnym dniem. Album fotograficzny warto podzielić tematycznie. Jeżeli wrzucicie wszystkie zdjęcia na raz, trudno będzie je oglądać. Jeżeli natomiast podzielicie je, np. na okres narzeczeństwa, przygotowań i dnia ślubu, odwiedzającym go będzie łatwiej się odnaleźć w natłoku fotografii. Na pewno warto skorzystać z opcji „Zaproszenia”, jeżeli macie pewność, że zaproszeni goście przeczytają Waszego maila. Otrzymacie wówczas potwierdzenie ich uczestnictwa w uroczystości weselnej. Każda Para pragnie podzielić się swoim szczęściem, dlatego udostępnia się też zakładkę, w której mogą opowiedzieć o początkach swojej znajomości, ważnych wydarzeniach i uczuciach, oprawiając wszystko wzruszającymi zdjęciami.

Zanim zdecydujecie się na założenie strony ślubnej zdecydujcie, czy chcecie prezentować się przed cały światem. Jeżeli tak, to odpowiedź, może być tylko jedna, a internet nadaje się do tego znakomicie.